Головна » 2018 » Травень » 5 » ВІДПОЧИНОК У ЛІСІ. ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
10:43
ВІДПОЧИНОК У ЛІСІ. ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Лісова пожежа — стихійне, некероване поширення вогню лісовими площами.
Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі витівки з вогнем. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.


Немає кращого місця для відпочинку як ліс, з його красою та величчю. Жителі нашої області часто не усвідомлюють значення лісів для здоров'я. Щорічно у період свят і вихідних днів спостерігається збільшення кількості лісових пожеж, коли велика кількість громадян відправляється до лісу на пікніки.
Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.
Пожежі завдають лісам величезної шкоди. Це – страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.
Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки.
Забороняється:

розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

залишати у непередбачених для цього місцях обмащене, просочене бензином, газом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;

заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів;

звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафів.
Якщо Ви потрапили в зону небезпеки.
Постарайтеся швидко проаналізувати обстановку: напрямок і силу вітру, стан людей, рельєф місцевості.
Визначте вогнище пожежі, напрямок і швидкість її поширення й негайно рухайтесь у безпечне місце.
У разі швидкого наближення фронту пожежі киньте спорядження, залишіть тільки медичну аптечку, сигнальні засоби й НЗ продовольства.
Тікати від пожежі слід лише в навітряний бік (іти на вітер), обходячи вогнище пожежі збоку.
У разі наближення пожежі рясно змочіть одяг або ляжте у воду. На мілководді загорніться з головою в спальний мішок, попередньо намочивши його та одяг. Зробіть багатошарову пов’язку для обличчя, яку теж змочуйте водою.
У разі потрапляння у вогнище пожежі, необхідно зняти з тіла весь нейлоновий, капроновий та інший одяг, що плавиться, позбутися пального й легкозаймистого спорядження.
Забороняється підпалювати дерева з метою подачі сигналів небезпеки.
Вийшовши із зони пожежі, необхідно в максимально короткі терміни повідомити про лихо. Під час передачі тривожного повідомлення розкажіть про відомі координати пожежі, час, коли ви її помітили, і передбачуваної причини виникнення (навіть якщо цієї причиною були ви самі).
Лісова пожежа - це суворе явище. Якщо зневажати протипожежними правилами, якщо безтурботно ставитися до вогню, то кількість пожеж може зрости. Гасити їх буде складніше й зі звичайного явища пожежа може вирости в стихійне лихо. Це завдасть великої шкоди не тільки народному господарству, але й екології. Будьте обережні з вогнем у лісі.
Будьте пильними, неухильно дотримуйтеся, правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж – суспільний обов’язок кожного члена суспільства!

 

Категорія: Охорона та захист лісу | Переглядів: 313 | Додав: dplmg_dplmg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: